Altai

Şirket 1972 yılında Topselvi caddesi no:9 kartal adresinde YEŞİLYURT MOTOR olarak kurulmuş olup o günden bu yana aynı merkez adresinde motosiklet tüketicisine hizmet vermektedir. Türkiye’de motosiklet sektörünün en eski üyelerinden biri olan firma geçen zaman içinde binlerce motosiklet kullanıcısına satış, servis ve aksesuar hizmeti vermiş yıllar içerisinde binlerce üyesi olan bir dost camiasına sahip olmuştur.

Yaklaşık 50 yıllık süreç içerisinde motosiklet sevgisine binlerce dost katmanın yanı sıra çok yaygın ve oturmuş bir pazarlama ve hizmet organizasyonunu da oturtmuş olan Yeşilyurt Motor bugün temsil ettiği tüm markaların satış ve satış sonrası hizmetleri konusunda Türkiye birincisi konumundadır.

İstanbul’un en yaygın kurye organizasyonlarından birine de sahip olan şirket 140’ı aşan kuryesiyle birçok kuruluşun kurye ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Türkiye’yi on değişik noktadan kucaklayan bir bayi ağına sahip olan Yeşilyurt Motor uzman teknik kadrosu ve Türkiye pazarını çok iyi tanıyan deneyimli pazarlama kadrosuyla Kartal Merkezde faaliyette bulunan içinde teşhir ve alışveriş merkeziyle tamir ve bakım ünitelerinin bulunduğu 2400 m2 kapalı alana sahip Yeşilyurt Plaza’da Faaliyet göstermektedir.

Ayrıca İstanbul Mecidiyeköy’de kurye ofisleri bulunmaktadır.

Şirket 2013 yılında Altai markasını oluşturmuş ve bu kendi markasıyla ATV – Elektrikli Scooter ithalatı yapmış ve tüm türkiyede 80 civarında bayilik ve servislik oluşturmuştur.

2018 yılında kendi fabrikalarını kurup yerli üretici iznini almış ve 2019 yılında ilk yerli üretimi olan uma 50 scooter modelini geliştirmiş ve şubat ayında ilk ürünlerini motosiklet severlerin kullanımına ve beğenisine sunmuştur.