Belderia

1975 yılında Gaziantep’te Motosiklet ve Bisiklet sektöründe faaliyete başlayan Ümit Motor (Belderia) ciddiyet ve azmi sayesinde sektöründe Lider konumuna gelmeyi başarmıştır.

Firma; Profesyonel Yönetim ve Uzman Kadrosu ile hedefini sürekli yükseltip Türkiye piyasasını aşarak 1995 Yılı itibariyle İthalat ve İhracatta farklı bir çizgiye doğru ilerlemeyi sürdürmektedir.

1990 yılında başladığı ithalat ağı Çin, Hindistan, Tayvan, Endonezya, Malezya ve birçok Avrupa Ülkesiyle devam etmektedir. Bu sayede Türkiye genelinde 1100 yedek parça, 600 motosiklet bayisi ve servis ağı ile sektörde çalışmalarına devam etmektedir. 2003 yılında bisiklet markaları BELDERIA ve VISION ile yurt içinde bisiklet üretimine başlamış ve yılda 150.000 bisiklet üreterek Avrupa ülkelerine ihraç etmeyi kendisine hedef olarak seçmiştir. 2004 Yılında ve kendi markası olan BELDERIA FENGCHI motosikletleri ve PEXMA scooter modelleri ile piyasaya hızlı bir giriş yapmıştır. 2007 yılında ISO 9001 sertifikasını alarak firma standartlarını üst seviyelere taşıma yolunda önemli bir adım daha atmıştır. 2008 yılı başında 15.000m² kapalı alanda tecrübeli mühendis kadrosu ve uzman AR-GE ‘ siyle siz değerli tüketicilerine hizmet vermek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Kurucusu Sayın Belen DERUNDERE ve Genel Müdür Sayın Mehmet DERUNDERE öncülüğünde, verdiği sözlere her zaman sadık kalan, Ülke istihdamına önem veren kaliteli hizmeti kendisine ilke edinen firma; aynı ilkeler doğrultusunda ilerlemeyi kendisine hedef almıştır.