Benelli

1911’den bu yana tutkunun gerçek adı; Benelli. 100 yılı aşkın süredir yenilikçi hedefler ve gelişmiş teknoloji ile donatılmış modelleri ile pilotlara zaferler kazandıran bir efsaneye dönüşüyor. Zarif ve sportif motosiklet üretme amacı ile en zorlayıcı modellerinde bile en kolay sürüş konforunu vermeyi amaçlayan Benelli amacı her zaman doğal çevreye saygı duyarak ve koruyarak sürücülere nihai bir sürüş sağlamak olmuştur.Bu Benelli‘nin sahip olduğu tüm kuruluşlar için en önemli değerdir. Benelli motorlarının ayrı bir kimliği vardır. Çekici tasarımı ve sportif görünümü ile akılda kalıcı bir izlenim bırakır. Bir çok uzmanın çalıştığı Pesaro Şirketi nin Ar-Ge merkezinde en yenilikçi tasarım kavramı tüm modellere tek tek uygulanmaktadır. Bununla birlikte Benelli tüm bölgeye yayılmayı hedefleyen etkili bir dağılım politikazı izlemektedir.

2005 yılından bu yana Benelli motosiklet alanında üretim kapasitesi açısından Çin de en büyük pazara sahip Qjian Jiang grubu ile birlikte çalışmaktadır. Yılda 1 milyon 200 bine yakın motor üretilmektedir. Sanghay dan 500 km uzaklıkta bulunan Wenling de modern bir fabrikaya sahip olmakla birlikte 14.000 çalışanı ile hizmet vermektedir. Pesaro’nun tarihi markası adını dünyaya yaymaktadır. Benelli; İtalyan dehasını, stilini ve mühendisliğini QJ gibi büyük bir grubun küresel vizyonuyla birleştirerek geleceğe sağlam adımlarla hazır olduğunu göstermektedir. Benelli, sahip olduğu müşteri ağını genişleterek dünyaya açılmayı ve dünyayı ayağa kaldıracak yenilikçi modellerin tek sahibi olmayı amaçlıyor. Yenilikçi tasarımları ve aynı zamanda kullanımı kolay modelleri ile tüm motosiklet meraklılarına kapılarını açıyor.

İtalya ve Çin arasındaki Pesaro ve Q.J. şirketlerinin ortaklığı ile Benelli‘nin yanı sıra ortaya daha fazla proje çıkarmak için her geçen gün çalışmaya devam ediyor.

2011 yılında Benelli, yüzüncü yıldönümünü kutladı.