Daelim

Dünya’da üretim hatası en az motosiklet markası olarak bilinen Daelim 1960 yılından bu yana motosiklet üretiyor. Motosikleti herşeyden önce bir sanat olarak gören Güney Koreli firma mühendisleri, geliştirdikleri her modele önce kaliteyi sonra da tasarımı uyguluyorlar.

Uzun yıllar Japon markalara fason üretim yapan Daelim son yıllarda birçok yeni modeli geliştirdi. Güney Kore pazarının % 65’ine sahip olan Daelim Japonya’dan Arjantin’e kadar dünyanın 100’den fazla ülkesinde Japon ve Avrupalı üreticiler ile rekabet ediyor.

Sadece Kore’de fabrikası olan Daelim‘in yıllık üretim kapasitesi 3000.000 adettir.

Son yıllarda muhteşem bir yakıt enjeksiyon sistemi geliştiren Daelim, bu teknolojisini  125 ve 250 cc tüm modellerine uyguladı.

Daelim yakıt enjeksiyon sistemi haricinde Kore’de ilk defa kullanılan EMS (Engine Management system) 13 sensörlü Motor Yönetim Sistemi ‘ni geliştirdi. Bu sistem yakıt sarfiyatını % 20 düşürürken motor performansını % 10 arttırdı.

MSCL Akıllı Anahtar (Mekatronik Kilit Sistemi) sistemi ise tek kontrol noktası ile uzaktan çalıştırma, sele açma, yakıt deposu kapağı açma ve kontak görevlerini görüyor. Bu sistem aynı zamanda çalınmaya karşı alarm görevi yapyor.

250 CC DOCH su sogutmalı motor versiyonunda ise özel hafif alaşımlı piston ve balansörlü krank kullanılıyor. Bu sayede konforlu maksimim sürüş ergonomisi elde edililyor.

Bu motor hacminde çok verimli yakıt kullanımı sayesinde 1 litre ile 60 km yol yapabiliyor. (Test Şartlarında)

Daelim teknoloji üretmeye devam ediyor.