Di Blasi

Di Blasi Industralie katlama bisikletler , bisikletler , mopedler ve scooter üreten bir Vizzini , Sicilya merkezli İtalyan üreticisidir. Şirketin ürünleri otomobil, tekne veya uçakla taşınmaya uygundur ve tamamen şirket içinde tasarlanıp üretilmektedir.

Şirketin kurucusu Rosario Di Blasi, 1968’de Torino Otomobil Fuarı’nda prototip olarak gösterilen DIBLA 7 adı verilen Zanetti ile çalışan bir katlanır üç tekerlekli bisiklete dönüşen katlanabilir bir scooter geliştirmeye başladı . Sonunda 1974 yılında Di Blasi, bir Franco Morini motor ve R2 adı verilen tek hızlı şanzıman (“Paperino” olarak da bilinir) ile katlanmış bir moped üretimine başladı. 1979’da R7 modeli R2’nin yerini aldı ve Di Blasi‘nin kendi tasarımının bir motorunun yanı sıra çok hızlı bir şanzımana sahipti. Bu motosiklet sürekli geliştirildi ve hala R7E olarak üretimde. İtalyan Ulusal Polisinin Trafik Polisi bölümü Polizia Stradale tarafından helikopterlerinde kullanıldı. R7, Amerika Di Blasi tarafından “Ekspres” olarak satılıyor. Aynı zamanda dünya çapında, müşteriyle buluşmak, katlamak ve arabalarının bagajına koymak ve gitmeleri gereken her yere müşteriyi yönlendirmek için bir dizi farklı “şoför” şirketi tarafından kullanılmaktadır. bardan veya partiden ev gibi. Böyle bir şirket olan Superbob, Hollanda’nın bir bölümüne hizmet veriyor. Güney ABD’de, Zingo Transportation bu hizmeti vermektedir. Avustralya’da Di Blasi R7,başlangıçta Gold Coast’ta olan Scoot2you Kişisel Şoförler tarafından ve daha sonra Brisbane ve Melbourne’da ve kısa bir süre içinde büyüyen Franchise’larının bir parçası olarak Sydney’deithal edilen şoför hizmetlerinin bir parçası olarak ithal edildi, satıldı ve işletildi.

Ayrıca 1974’te şirket Avia adlı katlanır bir bisiklet tanıttı. Avia modeli, şimdiye kadar geliştirilen ilk katlanır pedallara sahip olduğu için dikkat çekicidir. Avia, R20 (1980), R50 (1984), R6 (1991), R4 (1995), R5, R21 (20 inç jantlar), R24 ve R22 modeline dönüştü. Bu bisiklet serisi karakteristik olarak piyasadaki en kompakt ve kolay katlanan bisikletlerden biri olmuştur. Şirket ayrıca 2000 yılından bu yana katlanır yetişkin üç tekerlekli bisikletler üretmektedir: R32 modeli ve elektrikli model mod. R34. 2012 yılından bu yana Di Blasi bir mobil elektrikli scooter mod üretmektedir. Bir düğmeye basarak tam otomatik olarak katlanan R30. Yukarıdaki araçların hedef segmenti yetişkinler ve küçük hareket problemleri olan kişilerdir.