MXGP Turkey - Türkiye Motofest

Tarih

10 - 12 Eyl 2021

Zaman

Tüm Gün

2021 Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) & Türkiye Motofest – 3. Afyon Motosiklet Festivali

MXGP of Turkey 2021

Dünya Motokros Sampiyonası (MXGP) elit sporcuların kıyasıya yarıştıkları bir mücadele…

18 ayaktan oluşan şampiyona; Amerika, Avrupa, Asya, Okyanusya’da yer alan 15 farklı ülkede düzenlenmekte.

Dünyaca ünlü motosiklet fabrika takımlarının (KTM, Honda, Yamaha, Kawasaki, Husqvarna) yer aldığı organizasyon, dünyanın en çok ilgi gören 10 spor dalından birisi arasında yer alıyor.

Şampiyona, dünyada 50’nin üzerinde yayıncı tarafından 180’nin üzerinde ülkede canlı veya banttan yayınlanırken, ülke tanıtımlarına büyük katkı sağlıyor.

MXGP (Dünya Şampiyonası), MX2 (Dünya Gençler Şampiyonası), MXWomen (Dünya Bayanlar Şampiyonası) ve MX2T (Avrupa Şampiyonası) kategorilerinde düzenlenen şampiyonada 40’a yakın ülkeden 200’ün üzerinde sporcu ter döküyor.

Dünyanın en gözde spor yarışları arasında yer alan ve izleyici ortalamasında en favori 10 branş arasında bulunan Dünya Motokros Şampiyonası Uluslararası Motosiklet Federasyonu’nun (FIM) en önemli 2 organizasyonundan biri.

Organizasyonun ‘Post Card’ olarak adlandırılan 1 dakikalık tanıtım filmi, Eurosport, CBS, Fox Sports Network, Nos TV, Beinsport MENA, AXP, Sina Sports, Motosport TV gibi dünyanın saygın televizyon kanallarında yayınlanırken, Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın tanıtımına büyük katkı sağlıyor.

Afyonkarahisar, 2018 yılında ilkini düzenlediği Dünya Motokros Şampiyonası’nda ilk yıl “En İyi Teknik Alt Yapı” ödülünü alırken,

2019 yılında ikinci kez ev sahipliği yaptığı organizasyonda “En İyi Padok” ödülünü kazandı.

Türkiye Motofest

Bir yanda Dünyanın en önemli sporcularının nefes kesen mücadelesi, az ötenizde su kayağı yapan profesyoneller…

Kamp çadırında dostlarıyla açık havanın keyfini çıkaranlar bir yanda, çocuklarıyla eğlenen anneler ve babalar ise diğer tarafta…

Müzik kıvamında, 40’ı aşkın sportif etkinlik ve yarışmalar da aynı alanda!

Afyon MOTOFEST organizasyonu sporu müzikle, kültür ve sanatı kampla biraraya getiriyor. 3 gün boyunca aile boyu eğlence fırsatı sunan organizasyonun ilk yılında Athena, Demir Demirkan ve Ceza sahne alırken festivali 30 binin üzerinde katılım gerçekleşti.

2019 yılında Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP of Turkey 2019) ile eş zamanlı gerçekleştirilen organizasyonda ise 6 Eylül Cuma günü Fedon, 7 Eylül Cumartesi günü Aleyna Tilki ve 8 Eylül Pazar günü ise Murat Boz sahne aldı. Gün içinde çok sayıda sponsorun düzenlediği aktivite de katılımcılardan büyük ilgi gördü. İkinci yıl festivalin ve yarışların katılımcı sayısı 46 bini buldu.

Ücretsiz Kamp ve Karavan Yeri
Festival alanında bulunan kamp ve karavan konaklama imkanlarından ücretsiz faydalanabilirsiniz, kamp ve karavan alanından faydalanmak için kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. Kamp alanından faydalanmak için çadır veya karavanınız ile beraber gelmeniz gerekiyor.

Gün Boyu Ücretsiz Etkinlikler
Festivali ve Dünya Şampiyonasını gün boyu dolu dolu yaşayabilirsiniz.
-Müzik Konserleri, Curling, Mini Golf, Şişme Oyun Parkları, Zip Line, Mini Atv, Jet Ski gösterileri, Çocuklar için motosiklet eğitimleri, Futbol ve Basketbol turnuvaları, ok atışları, simülatörler, video oyunları ve onlarca farklı ücretsiz etkinlikler katılımcılara keyifli anlar yaşatıyor.

2020 yılı 4-6 eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan MXGP of Turkey yarışları ve Türkiye Motofest, Covid-19 sebebiyle 2021 yılına ertlendi.

Bir cevap yazın