Falcon

Kolat ailesi olarak uzun yılların onlara kattığı bilgi, birikim ve tecrübe ile Konya’da, Kolat Motosiklet A.Ş. kurulmuştur. Şirket, 2013 yılında bünyesindeki tesiste ‘Özgürlüğün Adı’ sloganıyla Falcon markalı motosiklet, scooter ve elektirikli bisiklet üretimine geçmiştir.

20.000 m2’lik tesislerinde yıllık yüz bin adet motosiklet üretim kapasitesi ile Falcon motosikletleri tamamen Avrupa standartlarında ‘EEC’ belgeli olarak kalite kontrol noktasında tüm testlerden geçerek üretilmektedir. Şirket sektöründe sürekli değişen piyasa şartlarını da göz önünde tutarak kendisini üretim, kalite kontrol, satış ve satış sonrası hizmetlerde güven, kalite, özgünlük, çeşitlilik ve modernizasyon anlamında bir misyon edinmiştir.

Ayrıca şirketsel bazda AR-GE çalışmaları ile birlikte kalite, model çeşitliliği ve modernizasyon noktasında uluslararası firmalarla diyaloglarına hız vermiş durumda olup, bu doğrultuda dünya devi firmalar ile işbirliği yapılmıştır.

Zarar etme kaygısı gütmeden, en kaliteli ürünü en ucuza satışa sunma yolunda ciddi adımlar atılmıştır. Falcon motosikletleri şirket tarafından satış ve satış sonrası hizmetler için Türkiye’nin her bölgesinde karşılıklı güven, titizlik ve iletişime dayalı 300’ü aşan bayi ağı ve 400’ü aşan servis noktası ile müşterilerine en iyi hizmetin zamanında sunulması amaçlanmıştır. Kurulduğu günden bu yana bayi ve servis noktalarında ‘Bir aile olma’ mantığı ile çalışmalarını yürütmüş ve bu felsefesini de daima devam ettireceğeni belirtmektedir.

Tüm kullanıcıların beğendiği Falcon motosikletleri özgün tasarımı, yüksek performansı, yüzde 30’a varan yakıt tasarrufu, model çeşitliliği ve Türkiye’de ilk olma özelliğini taşıyan 5 vites 100 cc motosikletleri ile piyasada yeni bir çığır açmış ve tüm dikkatleri üzerine çekerek sektöre damgasını vurmuştur.

Motosiklet sektöründe her zaman öncü olan Falcon, bu özelliğini 2017 sezonunda 200cc ve 250cc üst sekment motosikletleri ve bünyesinde yeni flc markalı motosiklet yağı ve Falcon markalı muhtelif motosiklet aküsü üretimleri ile de sektörde kendisinden söz ettirmeye devam edecektir.

Türkiye’de Anadolu’nun yükselen sesi olarak anılan şirket ‘Özgürlüğün Adı’ sloganı ile üretmekte olduğu Falcon markalı motosikletler ile sektörde pazar payını yükseğe taşımış ve Türkiye’de lider markalar arasına girmiştir. Hedefleri yüzde yüz yerli üretim ile ihracatı güçlendirip, uluslararası pazarda hak ettiği yere ulaşmaktır.

Kolat Motor A.Ş. olarak Falcon motosikletleri, donanımlı profesyonel yönetim kadrosu ve teknik personelinin özverili ve gayretli çabalarıyla müşterilerine hizmetin en iyisini sunmaktan gurur duymaktadır.