GasGas

1974 yılında  İspanya’da kurulan GasGas‘ın tarihi, en başından itibaren daima bir off-road öyküsü olmuştur. GasGas markasının varlığı hem ulusal hem uluslararası yarışmalardaki zaferlerini uzun bir liste halinde  görebilirsiniz.

GasGas 1974’de kurulmuş, fakat motosiklet üretmeye 1985’de başlamıştır. Firma birçok türde motosiklet üretmesine rağmen ününü, ilk kez 1985’de ürettiği trial motosikletlere borçlu.

GasGas‘ı ilginç kılan, motosiklet marketine diğer markalara nazaran daha kendine has bir giriş yapması. Diğer markalar motosiklet parçaları üreterek veya motosiklet yaparak başlarken GasGas, Bultaco’nun karşılaştığı ekonomik problemlerden yararlanarak motosiklet üretmeye ve Bultaco’nun mağazalarında satmaya başladı.

Zaman geçtikçe GasGas, trial motosikletleri ile sağladığı performans sayesinde belli bir hayran kitlesine ulaştı. Bu başarılar sonucunda GasGas, pazar kapsamını genişleterek 1989’da enduro ve motocross motosikletler, 2002’de ise ATV’ler üretmeye başladı.

Şirket, kamuoyuna sunduğu etkileyici sayıda motosikletin yanında, birçok yarışmaya da katıldı. Örneğin, başlangıçta Beta ile çalışan ve iyi bilinen yarışçı Jordi Tarres, Dünya Trial Şampiyonaları’nda GasGas için yarıştı. 1993, 1994 ve 1995 şampiyonu ünvanlarını kazandı. Dahası, şirket aynı zamanda 2003, 2004, 2005 ve 2006’da, Trial Indoor World Championship‘i kazandı.

Şuanda GasGas, çoğunlukla başarıları sayesinde fakat aynı zamanda gelişmiş pazarlama stratejisi ile dünya’nın çoğu bölümünde iyi tanınan bir marka. Örneğin GasGas, bir çok Avrupa ülkesine ve hatta Avusturalya ve Amerika Birleşik Devletleri’ne motosiklet satıyor.

Şirketin ismi hakkında birçok söylenti var, bazılarına göre “Gas” kelimesi “hızlanma” anlamı taşıyor ve bu sayede şirketin motosikletlerini yüksek performanslı araçlar olarak tanıttığı ileri sürülüyor.

2016 başlarında Grupo Torrot Electric tarafından satın alındıktan sonra, Girona’da ki şirket kurumsal imajını koruyarak, off-road ürünleri üreticisi olarak rönesans yaşamıştır. Şirketin prestijli  görünümü hala tüm off-road hayranları gözünde sağlam bir yerde durmakta.

Şuan GasGas‘ın kaliteli ürünleri beş kıtada ve elli ülkede mevcut. GasGas‘ın tüm ürün çeşitleri off-road severlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.