Peugeot

Peugeot Motocycles , bir Fransız scooter ve küçük motosiklet üreticisidir. Şirket, 2019’dan beri Peugeot Motocycles’ın% 100’üne sahip olan Hintli üretici Mahindra‘nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

Peugeot ilk motosikletini 1898’de arka tekerleğe takılan De Dion-Bouton motorla üretti. Bu model 1898 Paris Fuarı’nda gösterildi, ancak üretime girmedi. Peugeot, 1898’de bir üç tekerlekli bisiklet üretti, ancak makinenin çoğu aslında De Dion-Bouton tarafından üretildi.

1900 yılında Peugeot dört tekerlekli bisiklet üretmeye başladı, ancak bunlar favorilerden düştü ve 1903 yılına kadar üretilmeyi bıraktı. 1901’de Fransız yapımı Werner Brothers ve Şirket Motobicyclette‘in başarısıyla teşvik edilen Peugeot, İsviçre yapımı bir Zürcher ve Lüthi (ZL) motoru. Peugeot 500 M , 500 cc (31 Cu) üstten çift eksantrik mili ile Bu tipin ilk modeli, 1914 yılında ortaya çıktı. 1930’da Peugeot, motosiklet ve scooter alanında öncü olan Automoto‘yu bünyesine kattı. Peugeot, 1950’li yıllara kadar birçok model üreten lider Fransız motosiklet üreticisiydi.

Ekim 2014’te Mahindra & Mahindra LTD. şirketin % 51 oranında kontrol hissesi satın aldı. PSA Group, marka imajını kullanmanın yanı sıra şirkette% 49 hisseye sahipti.

Peugeot şu anda 50 ila 500cc arasında değişen motorlara sahip scooter ve 3 tekerlekli araçlar üretiyor. Mandeure , Fransa ve Jinan , Çin’de 2 üretim tesisi işletmektedir . Peugeot scooterlar 60 ülkede satılmaktadır.

2019’da ise Mahindra & Mahindra LTD. % 100 hisselerini almıştır..

Motorsporlarında ise Rem Fowler tarafından sürülen Peugeot motorlu Norton motosikleti, 1907 Man Adası TT yarışlarının çift ​​silindirli sınıfını kazandı.

Peugeot, 2016 yılında ana şirket Mahindra ile işbirliği içinde bir Moto3 projesi ile üst düzey motosiklet yarışlarına geri döndü.

2017 sezonunun sonunda hem Peugeot hem de Mahindra motosiklet grand prix’sinden çekildi. Geri çekilme kararı Mahindra Grubu‘nun FIA Formula E-Şampiyonası’na daha fazla odaklanabilmesi için verildi.

İsotlar Motor; Motosiklet sektörüne 2004 yılında, dünyanın en büyük on üreticisinden biri olan TVS motosikletin Türkiye distribütörü olarak başlamış, 2016 yılında bu kez şehirli ulaşım markası Peugeot Scooters Türkiye distribütörlüğü ile scooter segmentinde gücünü göstermiştir. Şehirdeki her türlü ulaşım ihtiyacına cevap verme misyonuyla yoluna devam eden İsotlar, 2017 yılında Brixton ve Lambretta markalarının distribütörlüğü ile motosiklet alanındaki yerini güçlendirmiştir.

15 yılı aşkın sektör deneyiminin yanı sıra, satış sonrası destek avantajı, kolay ulaşılabilir ve ekonomik orijinal yedek parça stokları ile rakiplerinden kolayca ayrılmıştır. Müşteri memnuniyetinin öncelikli olduğu hizmet hayatında, ailesinde var olan tüm ürünlerin tamir, bakım ve onarım süreçlerini ivedilikle planlarken ürünlerine 2 yıl garanti vermektedir.