Royal Enfield

Royal Enfield’in temelleri 1891 yılında atılmıştır. Hindistan’ın Chennai fabrikalarında üretilen “sürekli üretimdeki en eski küresel motosiklet markası” etiketiyle Hintli bir motosiklet üretim markasıdır. Yerli Hintli Madras Motors tarafından lisanslı Royal Enfield, şimdi Hintli bir otomobil üreticisi olan Eicher Motors Limited‘in bir yan kuruluşudur . Şirket, Royal Enfield Bullet ve diğer tek silindirli ve çift silindirli motosikletleri üretmektedir. İlk olarak 1901 yılında üretilen Royal Enfield, halen üretimde olan dünyanın en eski motosiklet markasıdır ve Bullet modeli tüm zamanların en uzun motosiklet üretimine sahiptir.

Türkiye’de Royal Enfield: 1998 yılında ticaret hayatına atılan firma ortakları tarafından; geçmişteki motosiklet satış, servis, ekipmanlı araç ve üst yapı üretimi konularındaki bilgi birikimleri doğrultusunda kurulan RESTAR OTOMOTİV TURİZM SANAYİ İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. 2015 yılında ticari faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşundan itibaren; dünyada sepetli motosikletlerin en köklü markası olan URAL motosikletlerin ve yine Retro motosikletlerin köklü markası ROYAL ENFIELD motosikletlerin Türkiye satış ve satış sonrası hizmetlerini yürütmektedir.

Söz konusu faaliyetleri doğrultusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’ da bulunan 4 bayilikleri ile birlikte 7 bölgede bulunan servis ağı ile yüzde yüz müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını sürdürmektedir.