Salcano

SALCANO Bisiklet ve Motorsiklet, Salko Bisiklet adıyla, 1975 yılında İstanbul’da bir aile şirketi olarak kuruldu. Salko Bisiklet SALCANO markası adı altında 16.000 m2 kapalı alanda Bisiklet ve Motorsiklet üretimini sürdürmektedir. Günlük 600 adet, yıllık 150.000 adeti aşan üretim kapasitesi ile çalışan Salcano Bisiklet üretiminin 100.000 adedini başta İngiltere olmak üzere Hollanda, Almanya, Afrika ve Balkan ülkelerine ihrac etmektedir.

2001 yılından bu yana Motosiklet pazarı hakkında yaptığı araştırma ve bulgulara dayanarak,2006 yılında motosiklet marketine giriş yaptı. Salcano markası ile Türkiye standartlarına ve yollarına göre özel olarak üretilen ürünlerinin yapılan testler sonucunda muadillerine oranla %25 yakıt tasarrufu sağladığı ortaya çıkmıştır. Ürünleri Türkiye genelinde 500’ün üzerinde SALCANO bayisinde satılmaktadır, ayrıca 400 civarında SALCANO servisi ile müşterilerine satış sonrası hizmet vermeye devam etmektedir.

Müşteri talepleri doğrultusunda yapmış olduğu iyileştirmeler sonucunda ürün yelpazelerine kaliteli, müşteri zevkine ve memnuniyetine hitap eden yeni modelleri olan SB 150(touring),RUNNER(touring),HUNTER(touring),ATTACK150(touring) ve ASSOS 250 (atv) ‘yi ekledi. Yeni modellerinin yanı sıra önceki modellerinde de bazı iyileştirmelere gidildi. Bu iyileştirmelerin başında müşterilerinin de önerilerini dikkate alıp ürünlerinde ‘Karşıt Balanslı’ motorlar kullanarak Vibration’ı (motosikletin titreme problemi) tamamiyle ortadan kaldırmış bulunuyor. 2008’in başında yurtdışından satın aldığı son teknoloji destekli Motosiklet Test Cihazını tüm ürünlerinde kullanmaya başladı. Test cihazının işlevleri arasında; Fren Testi, Hız Testi, Güç Testi, Aks Sapması Testi, Far Testi ve Manuel Ayar Testleri  bulunmaktadır. Bu sayede her Motosiklet genel bir kontrolden geçirilerek üretim tesisinden çıkmaktadır.

16.000 m2 kapalı alanda, son teknoloji üretim ekipmanları, bol ve orijinal yedek parça ile üretim tesisi, bayilerini ve servislerini desteklemektedir. Ürünleri ve Servis Hizmeti, Uluslararası Kalite Yönetimi Kuruluşu UKAS QUALITY MANAGEMENT tarafından verilen, ICS- ISO 9001 belgesine sahiptir. SALCANO’nun hedefi, siz değerli müşterilerinin fikir ve önerileri doğrultusunda, yine siz değerli müşterilerine en iyi kaliteyi en iyi hizmetle sunmaktır.