Sherco

1998’de doğan Sherco markasının gençliği, bu kısa fakat yoğun beş yıllık dönemde kazandığı deneyimle zıt yönde.

Marc Teissier’in triallere olan tutkusu sonucu doğan Sherco, trial marketinde lider olan diğer markalar arasında kendine bir yer edindi, bu sonuç başından beri belliydi. Bu başarıda, Marc’ın trial alanında deneyim ve prestij ile dolu bir yönetim ekibi kurma yeteneğinin büyük payı var.

Sherco markasının sürücüler arasında popülerleşmesi, ürün kataloğunda ve sunulan modellerin sayısında hızlı ama düzenli bir artışa yol açtı. Trial motosikletler bir modelden dört modele çıkarıldı ve çocuklar için olan özel bir modelde bunların arasında. Model kataloğu 2003’de genişletilmeye devam edildi, çocuklar için üretilmiş ekstra bir model ve enduro modelleri eklendi.

2002’nin başlarında Sherco, HRD şirketini aldı ve son derece rekabetçi olan 50cc pazarına giriş yaptı. 2003’ün sonbaharında, Fransız şehri olan Nimes’de bulunan ikinci Sherco fabrikasının açılışı yapıldı. Bu fabrika sadece, farklı silindir hacimlerinde enduro ve supermotard motosikletler üretmek için ayrıldı. İspanya’da Caldes de Montbui’de bulunan fabrika ise tamamen trial modellerin üretimi için ayrıldı.

Bugün Sherco, beş kıtada 50 farklı ülkede önemli bir varlığa sahip ve 2002’deki tahmini üretimi, 3,000’i trial, geriye kalanı ise enduro ve supermotard motosikletlerden oluşan 5,000 motosikletti. Sherco, çok daha umut verici bir geleceğe sahip. Genişletilmiş 2003 model kataloğu, yeni Nimes fabrikasının açılmasından yararlandı ve Sherco‘nun daha fazla yeni model çıkarabilmesine olanak sağladı. Bu yeni modeller, Sherco ismiyle ilişkili olan aynı kaliteyi ve gücü barındırmaya devam ediyor.

Yeni zorluklarla başa çıkmak, Sherco‘nun felsefesinin bir parçası ve yarışlar da bu zorluklardan bir tanesi. Sherco‘nun başlangıcından beri motosikletleri, tüm dünyadaki en önemli şampiyonalarda bulundu ve rekabetçi modeller sundu.

Açıktır ki, Sherco‘nun rekabetteki en önemli duruşu triallerdir. Sherco, Trials World Championship’deki Resmi Sherco Takımı’yla, sürücü olarak Albert Cabestany ve teknik direktör olarak Josep Rovira Paxau ile yer aldı. Aynı şekilde Sherco, en önemli klasik yarışlara da bir yardımcı ekiple katıldı. Sherco Factory Team, yarışlarda Sherco motosiklet kullanan yarışçıların hepsine destek veriyor. Artan sayıdaki sürücüler, Sherco‘yu markaları olarak seçiyor ve efsane İskoçyalı Six Days Trial’ında en çok temsil edilen marka Sherco‘ydu.

Fakat Sherco markasının varoluşu sadece trial yarışlarında değil. Sherco‘nun 50 cc’lik markete olan yeni girişimi, Fransız Supermotard Şampiyonası’nda Yoann Marche ve Eric Dubus yarışçıları ile çekişmeye devam etmesi için teşvik ediyor. İkisinin de girdiği ilk yarışta, Yoann’ın kazanması ile birlikte muhteşem sonuçlar elde ettiler.

Sherco, yarışları, ürünleri geliştirmek ve kalitelerini kamuoyuna sunmak için en iyi yol olarak görüyor; olağanüstü rekabetçi sonuçlar da, motosikletlerinin yüksek kalitesini yansıtıyor.

2010 yılında ise Scorpa markasını satın aldı.

Rider MOTO 2004 yılında Ankara kurulmuştur. Rider kısa süre içinde Ankara’da Motocross ve Enduro motsiklet sporlarının merkezi haline gelmiştir. Rider sayesinde Ankara’da enduro ve motokros sporları yaygın olarak yapılmaya başlanmıştır.

Rider İtalyan TM Racing  ve Fransız SHERCO ile SCORPA Motosikletlerinin Türkiye Distribütörüdür.

Rider Enduro Motokros konusunda dünyanın sayılı Kask Bot Giyim Kuşam, Koruyucu malzeme, Aksesuar ve yedek Parça firmalarının Türkiye Distribütörüdür.