TM Racing

Herşey 1976 yılında iki arkadaşın motosiklet ve yarış tutkusu ile bir araya gelmesiyle başladı. Firma, Claudio Flenghi ve Francesco Battistelli‘ nin oğullarının isimlerinin baş harflerinden oluşan TM (Thomas ve Mirko) adını aldı.

1977 yılında bir motosiklet, Battistelli’nin yarış sonuçlarını en üst seviyeye taşıyan modeli geliştirmesine yardımcı olacak olan Gastone Serafini‘ ye emanet edildi.

1982 yılında Battistelli, TM‘den ayrılmaya karar verdi ve yerine Gastone Serafini geldi. Bunun sonucunda Serafini, profesyonel yarış kariyerine son vererek Flenghi’ nin yanında tam zamanlı firma yöneticisi oldu.

TM‘yi her zaman diğerlerinden ayıran en önemli özelliği, kullandığı bileşenler oldu. En yüksek kalite parçalar ve işçilik ile üretilen performans motosikletleri, en prestijli markalarla bile rekabet edebilecek düzeye geldi. Bunun sonucunda İtalya’nın Pesaro kasabasında kurulan küçük firma, dünya çapında bir marka olma düzeyine erişti.

Rider MOTO 2004 yılında Ankara kurulmuştur. Rider kısa süre içinde Ankara’da Motocross ve Enduro motsiklet sporlarının merkezi haline gelmiştir. Rider sayesinde Ankara’da enduro ve motokros sporları yaygın olarak yapılmaya başlanmıştır.

Rider İtalyan TM Racing  ve Fransız SHERCO ile SCORPA Motosikletlerinin Türkiye Distribütörüdür.

Rider Enduro Motokros konusunda dünyanın sayılı Kask Bot Giyim Kuşam, Koruyucu malzeme, Aksesuar ve yedek Parça firmalarının Türkiye Distribütörüdür.