TT

İlk Türk tasarımı ve üretimi olan motosikletleri 2005 yılında firma tarafından üretilmiş olup, “2002-24-EC” Araç Tip Onay yönetmeliğine göre 1 yıl süre ile testlere tabi tutulmuştur. Söz konusu tescil için gerekli yeterlilik belgesi, araç, imalat, tadilat ve montaj hakları alınmıştır. Satış sonrası yetkinlik ve garanti belgelerinin eklenmesiyle üretime başlandı.

İlk 4 model 2006 yılında tescil edildi.

Şirket, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya ihracat yapabilecek bir konumda olmuştur. TT Motor A.Ş. tüm modellerinin kaporta, şase ve gövdesini kendi bünyesinde üretmektedir. Montaj ve imalat kompleksinin kurulması ile motosiklet imalatına hız vermiştir. 2008 yılında TT Motor A.Ş. adını almıştır.

2009 yılında kendi üretimleri olan 4 yeni modeller (Irnes, Oldschool, Newage, Pis) eklenmiştir.

TT Motor A.Ş., Türkiye’de döviz getirmeyi ve istihdam yaratmayı amaçlayan % 100 Türk şirketidir. 2500 m2 kapalı alanda basın atölyesinde, karoserde, montaj birimlerinde ve İstanbul’un göbeğinde showroom ile üretim hattında ilk olmaya devam ediyor. 2009 yılında Büyüyen Pazarlarda En İyi İş Performansı ünvanını, Custom Chrome Company‘den alarak sektörde çok iyi bir konuma gelmiştir. Tarhan Telli, 2008 yılında Uluslararası Motosiklet Birliği’nden “Master” unvanını aldı.