Zero

Zero Motorcycles Inc., Amerikalı bir elektrikli motosiklet üreticisidir. Eski adı Electricross, 2006 yılında Santa Cruz, California’da eski bir NASA mühendisi olan Neal Saiki tarafından başlatıldı. Şirket şu anda yakınlarda Scotts Valley’de bulunuyor.

Zero Motorcycles, motosiklet evriminde bir sonraki adımdır. Zero, geleneksel bir motosikletin en iyi yönlerini günümüzün en ileri teknolojisiyle birleştirerek, hafif, verimli, hat dışı hızlı ve sürmesi eğlenceli yüksek performanslı elektrikli motosikletler üretir. Her motosiklet, devrim niteliğindeki Z-Force® elektrikli güç aktarma organından yararlanmak için sıfırdan optimize edilmiştir ve ağırlığı en aza indirmek için özel olarak tasarlanmış sağlam, uçak sınıfı bir alüminyum çerçeve kullanır.

Bir Santa Cruz, California garajında ​​yakıcı bir fikir tasarlandıktan sonra, Zero hızla uluslararası olarak tanınan bir motosiklet şirketine dönüştü. Sonuç, müşterilerin bugün sahip olabileceği çığır açan motosiklet yeniliğidir. Zero, ilk prototiplerin üretildiği 2006 yılından bu yana motosikletçileri bir gezintiye çıkmaya davet ediyor. Çünkü bazı şeyler açıklamadansa deneyimle daha iyi anlaşılır.

Zero, model olarak; S (street), SR (Street Racing) ve FXS (Supermoto) ve DS (Dual Sport), DSR (Dual Sport Racing), FX (Motocross) dahil olmak üzere % 100 elektrikli motosikletler üretmektedir.