Zontes

2003 yılında Çin’de kurulan TAYO, Uluslararası girişimciler tarafından kurulmuştur. Şirketin toplam yatırımı 2,6 milyar RMB’dir. TAYO özel AEO üst düzey teknoloji sertifikası alan ilk ulusal firmadır. TAYO firması 600 dönümlük bir alan üzerine kurulu olup, yaklaşık 1600 kişilik kadroya sahiptir.

ZONTES markası, TAYO firmasının küçük hacimli motosikletlerdeki başarılarını, büyük ve orta motor hacimli motosikletler ile taçlandırıp üretim yapan markalarından biridir.  TAYO, inovasyona odaklanmış bir firmadır. 256 Görsel Patente, 121 Faydalı Model Patentine, 36 Buluş Patentine ve 3 Guandong Bilim ve Teknoloji Yenilik Ödülü’ne sahiptir.  Bölgenin ileri gelen liderleri TAYO’nun buluşlarını yakından incelemektedir.

ZONTES, yeni teknoloji ve araştırma atılımları ile küçük hacimli motosikletlerin üretiminde verimlilik ve güvenilirlik kazanarak, egzoz emisyon değerlerini düşürmeyi başarmıştır. Bu sayede çevre kirliliğini azaltmayı amaçlamaktadır.

ZONTES, 2016 yılının ilk yarısında Motosiklete dair herşeyi çatısı altında toplayan UMA (Uğur Motorlu Araçlar A.Ş) bünyesinde Türkiye pazarına giriş yapmıştır. ZONTES, ileri teknoloji ile üretilen dayanıklı motosiklet modelleri ile UMA’nın yaygın yedek parça ve servis ağı, ile Türkiye’deki motosiklet tutkunlarına hizmet verecektir.