Ducati

Ducati, 1926 yılında mühendis Antonio Cavalieri Ducati ve oğulları Adriano, Brunove Marcello tarafından İtalya’da kurulmuştur.

Adriano Ducati 20 yaşında olmasına rağmen başarılı bir telsiz teknisyeniydi, 60 watt ampül gücü ile İtalya Amerika arasında ilk iletişimi sağladığında takvim yaprakları 1924 ü gösteriyordu. İtalyan Deniz Kuvvetleri bu teknolojiden faydalandı.

1926 yılında Guglielmo Marconi Bologna Üniversitesin ‘de Elektrik Mühendisliğinde onur derecesi almıştı, aynı yıl aynı şehirde kurulan Ducati ‘nin ticari ünvanı “Societa Scientifica Radio Brevetti Ducati”şeklindeydi.

Günümüzde Ducati Motor Holding S.P.A. hala İtalyan motosiklet tasarımcısı ve üreticisi bir firmadır ve merkezi İtalya’nın Bologna şehrindedir. Başta radyo ve tıraş makinesi üreten Ducati, Alman otomobil üreticisi Audi tarafından, Audi‘ye bağlı İtalyan şirket Lamborghini aracılığıyla satın alınmıştır. Motosikletler el yapımı üretilmektedir. Bütün bu firmalar Volkswagen Grubu‘na aittir.

2015 yılı itibarıyla Korlas Otomotiv, tam yetkili Türkiye ve KKTC distribütörü olarak yürümekte olduğu MV-Agusta, Ducati ve Triumph motosikletlerinin Türkiye yapılanmasına hız vermiş ve İstanbul Ataşehir’de toplamda 1400m2’den fazla kullanım alanında hizmet veren iki ayrı teşhir, depolama ve servis alanlarını hayata geçirmiştir.

Korlas Otomotiv, Türkiye genelinde beş büyük ilde beş yetkili satıcı ve servis olmak üzere yedi coğrafi bölgeden yetkili servisle temsil edilmektedir.