Hyosung

KR Motors Co. Ltd. (Korece: KR모터스 KR Moteoseu), Güney Kore merkezli bir motosiklet üreticisidir. Şirket, 5 Haziran 1978 tarihinde Hyosung adıyla kurulmuş olup 2014 yılından beri Kolao Holdings‘in parçasıdır. Şirketin merkezi Changwon kentinde yer almaktadır.

Şirket, ürettiği modelleri ile dünya genelinde yaklaşık 50’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir.

Şirket, ilk olarak 1978 yılında Hyosung Group‘un bölümü olarak kurulmuştur. 1979 yılından itibaren Japon Suzuki lisansı altında Güney Kore pazarı için üretime başladı. 1986 yılında şirket Hamamatsu’da kendi araştırma ve geliştirme merkezini açtı ve sonraki yıl kendi tasarımlarına ait modeller üretmeye başladı. Hysoung, 1988 Yaz Olimpiyatları’nın resmi motosiklet sağlayıcısıydı.

Hyosung Motors, Haziran 2007 tarihinde S&T Motors tarafından satın alındı ve S&T Motors adını aldı. 2014 yılında Kolao Holdings tarafından satın alındıktan sonra KR Motors adını aldı.

Hyosung son zamanlarda rekabetçi piyasada kendi yöntemleriyle basit ve etkili modeller üreterek pazar payını artırmıştır. 650 cc hacimde ve planlanan 1000 cc modeller ile Avustralya, Kuzey Avrupa ve Amerika gibi gelişmiş pazarlarda satışlarını genişletmeyi hedeflemektedir.