Kuba

Kuba Motor; Türkiye’nin en büyük organize sanayilerinden Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde, 25.000 metrekare kapalı alanda, yıllık 120.000 adet motosiklet üretim kapasitesi ile 2004 yılından bu yana hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bugüne motosiklet sektörüne yön vermeyi çalışan, Türkiye’nin önemli motosiklet markalarından biridir. 250 kişilik idari ve üretim birimleriyle ve dünya standartlarında teknolojik donanımıyla hizmet veren firma, tüm gücü ve kararlılığı ile istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Türkiye’nin hemen hemen her noktasında yer alan 300 üzeri bayisi ve 400 üzeri servisi ağı ile her geçen yıl 20% ila %30 arası büyüme gerçekleştiren Kuba Motor; 2011 yılından bu yana Türkiye genelinde en fazla vitesli motosiklet üreten ve pazarlayan motosiklet firması ünvanını kazanmış ve zirvedeki yerini korumuştur.

2014 yılına kadar ATV pazarında satış lideri olan Kuba Motor, bununla yetinmeyip, ATV tutkunları için mükemmel bir iş birliğine imza atarak dünyanın en iyi ilk 3 ATV firmasından biri olan Amerikan devi Arctic Cat ile distribütörlük anlaşması yapmış ve Arctic Cat modellerinin pazardaki yerini almasını sağlayarak ATV kategorisindeki pazar payını arttırarak ilerlemektedir.

Kuba Motor firması 2015 yılında motosiklet kullanıcılarına her zaman en iyi kalite ve modelleri kullanma imkânı sağlamak adına, İtalya’nın önde gelen motosiklet markalarından Benelli ile distribütörlük anlaşması sağlanmış ve herkesin hayranlık beslediği Benelli Motosiklet modellerini motosiklet pazarına sunmuştur.

2016 yılında Greenlife markasını oluşturmuş ve Türkiye’nin en iyi elektrikli scooter modellerine piyasaya sürerek ülkedeki elektrikli araç talebini kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü modelleriyle pazara çıkmıştır.

Kuba Motor 2017 yılı itibariyle Manisa’da yer alan üretim fabrikayı da faaliyete geçirerek hem üretim gücünü arttırmış hem de bölgede yeni iş istihdamı sağlamaktadır.